اورولوژیست آقایان

تصویر شاخص اورولوژیست آقایان

اورولوژیست آقایان

اورولوژیست برای آقایان و انتخاب یک اورولوژیست خوب اهمیتی زیادی دارد. زیر اورولوژی به درمان‌ مشکلات و بیماری‌های مهمی می‌پردازد که در این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. در این مقاله با ما همراه باشید تا کاربردهای اورولوژی، مراحل درمان پس از مراجعه به یک اورولوژیست و دیگر مطالب مرتبط را به طور کامل بررسی نماییم.

اورولوژیست آقایان

اورولوژیست آقایان در چه حیطه‌ای فعالیت درمانی دارد؟

یک اورولوژیست با استفاده از علم اورولوژی به تشخیص و درمان بیماری‌های ادراری و تناسلی مردان می‌پردازد و در قسمت‌های مختلفی از اندام تناسلی اقدام به درمان می‌کند. برخی از زیرشاخه‌های این رشته عبارتند از: اورولوژی مشکلات زنانه، مشکل ناباروری مردان، عصب شناسی مجاری ادراری، اورولوژی کودکان، تشخیص سرطان‌های دستگاه ادراری، مثانه، کلیه‌ها، پروستات و بیضه‌ها.

روش تشخیص اورولوژیست آقایان

هنگامی که به یک اورولوژیست آقایان مراجعه می‌کنید، او در ابتدا با انجام چند آزمایش شروع به معاینه می‌کند که شرایط بیماری و مرحله‌ی پیشرفت آن را تشخیص دهد. برخی از این آزمایشات تشخیصی مثل تصویربرداری و سی تی اسکن، اسکن ام آر آی یا سونوگرافی هستند که می‌توانند بیماری داخلی در دستگاه ادراری را تشخیص دهند. همچنین عکس برداری با اشعه ایکس از مثانه و یا نمونه برداری از ادرار امکان بررسی وجود عفونت را فراهم می‌کند.

اورولوژیست آقایان کدام جراحی‌ها را انجام می‌دهد؟

جراحی‌هایی که یک اورولوژیست انجام می‌دهد عبارتند از: جراحی سنگ کلیه، وازکتومی که برای جلوگیری از بارداری است، جراحی پروستات، ترمیم اندام ادراری آسیب دیده و باز کردن انسداد مجاری ادراری. علاوه بر جراحی‌ها، خدمات بسیار زیادی دیگری نیز توسط یک اورلوژیست ارائه می‌شود.

اهمیت و زمان مراجعه به اورولوژیست آقایان

زمانی که عفونت مجاری ادراری داشته باشید و روند عادی زندگی را برایتان مشکل کرده باشد بهتر است در اسرع وقت به یک اورولوژیست خوب مراجعه کنید. همچنین شرایط دیگری چون بی اختیاری ادراری، ناباروری مردان، درمان سرطان‌های دستگاه تناسلی و ادراری، نارسایی کلیه، پیوند کلیه، مشکلات پروستات، اختلال نعوظ، بیماری پیرونی (یک لایه فیبر در زیر پوست آلت مرد به وجود می‌آید و منجر به خم شدن آلت تناسلی می‌شود که در هنگام مقاربت دردناک است) مواقعی هستند که مراجعه به یک اورولوژیست آقایان ضروری است.

نتیجه گیری

بهتر است برای انتخاب یک اورولوژیست آقایان خوب، به اندازه کافی تحقیق و پرس و جو کنید تا هر گونه مشکلی که دارید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین عوارض درمان شود. بهترین دکتر اورولوژی در تهران می‌تواند با توجه به شرایط شخصی شما بهترین روش درمانی را اتخاذ کرده و به شما در مسیر درمان کمک بسیاری کند.

مطالب مرتبط