درمان کرایوتراپی زگیل ناحیه تناسلی

درمان کرایوتراپی زگیل ناحیه تناسلی – همه ی بخش های دستگاه تناسلی و ادارای مربوط به حیطه ی متخصص اورولوژی می باشد و به دلیل مرتبط بودن اکثر قسمت های این دستگاه پیچیده به یکدیگر احتمال فراگیر شدن بیماری از قسمت کوچکی از این بخش به سایر بخش ها بسیار زیاد است. متخصص اورولوژی می تواند هم مشکلات عمومی و هم مشکلات تخصصی دستگاه تناسلی را درمان کند. به دلیل مرتبط بودن اکثر قسمت های این دستگاه پیچیده به یکدیگر احتمال فراگیر شدن بیماری از قسمت کوچکی از این بخش به سایر بخش ها بسیار زیاد است. اکثریت مردم برای درمان بسیاری از بیماری های مربوط به مثانه و ادرار دکتر عمومی را ترجیح می دهند، درصورتی که برای بهبودی و درمان کامل این مشکلات و بیماری ها دکتر اورولوژیست ارجعیت دارد.

حتما بخوانید: درمان زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

درمان کرایوتراپی زگیل تناسلی

زگیل تناسلی زائده های گوشتی در اقسام مختلف نقاط بدن است که می تواند خطر کم و یا زیاد داشته باشد. درمان زگیل تناسلی به جنسیت افراد بستگی دارد و همچنین به ابعاد و ظاهر و نقاطی که در آن بوجود آمده موثر است.

از راه های مختلف می توانیم این زائده ی گوشتی را درمان کنیم. زگیل تناسلی اگر در نقاط خارج بدن ایجاد شده باشد می توان با داروهای گیاهی و با روش درمان کرایوتراپی زگیل تناسلی معالجه کرد. در روش کرایوتراپی دو حالت مایع و گاز می تواند صورت بگیرد، روش دیگر درمان زگیل تناسلی سوزاندن ضایعه است که اندکی دردناک می باشد. استفاده از دستگاه لیزر برای درمان این زائده ی گوشتی موثر است. اگر زگیل در قسمت داخلی ناحیه تناسلی بوجود بیاید، ابتدا باید متوجه شویم که این ضایعه چقدر عود کرده است و بعد با مراجعه به متخصص ارولوژی به درمان آن بپردازیم.

حتما بخوانید: زگیل تناسلی چیست؟

درمان زگیل تناسلی

اورولوژیست

درگذشته پزشکان باخصوصیات ظاهری ادرار اقدام به تشخیص بیماری می کردند اما اکنون دکتر ارولوژیست می تواند با علم بسیار در این حیطه به درمان مشکلات دستگاه تناسلی، همچون درمان کرایوتراپی زگیل ناحیه تناسلی کمک کند.

زگیل تناسلی یکی از شایعترین و مسری ترین بیماریهای مقاربتی است که توسط پاپیلوما ویروس ها ایجاد می گردد. چهار نوع شایع آن تیپ های ۶، ۱۱، ۱۶و ۱۸ هستند که تیپ های ۶ و ۱۱ مسئول زگیل های معمولی با قابلیت تومور زایی پایین هستند و انواع ۱۶و ۱۸ مسئول اکثریت زگیل های دارای قابلیت بدخیمی هستند.

درمان های مختلفی جهت درمان زگیل های تناسلی وجود دارد. درمان های موضعی با استفاده از ایمیکوئیمود و پودو فیلین اگر چه تا حدودی در برطرف کردن زگیل های کوچک موثر می باشند ولی عوارض ناشی از استعمال موضعی آنها و روزهای متوالی نیاز به مصرف چند نوبت و سوختگی شدید پوست ناحیه تناسلی از عوارض شایع می باشد.

کرایوتراپی با استفاده از انجماد ضایعات و سپس سیاه شدن و ریختن زگیل ها در عرض ۳تا ۴ روز بعد با حداقل عوارض و ناراحتی برای بیمار همراه بوده با صرف زمان کوتاه در کلینیک قابل انجام می باشد. موفقیت این روش بسیار بالاست ولی در مواردی که تعداد ضایعات زیاد است در چند جلسه کوتاه مدت انجام می شود. عوارض خاصی در این روش مشاهده نشده است.

این روش بدون بی حسی موضعی در کلینیک با حداقل زمان قابل انجام می باشد.

متخصص اورولوژی

متخصص ارولوژی می تواند کلیه ی بخش های مربوط به مجاری ادراری و تناسلی از جمله در مردان و زنان را درمان کند. همچنین قادر است در درمان عقیم بودن مردان و ناباروری زنان کمک شایانی داشته باشد، درحل مشکلات کودکان، بزرگسالان و هر رنج سنی قادر می باشد.

درمان کرایوتراپی زگیل تناسلی با متخصص کلیه

از نوین ترین و کامل ترین روش های درمان زگیل تناسلی است، کرایوتراپی در واقع متدی برای کاهش دمای بافت های بدن است. توسط متخصص اورولوژی وگاهی توسط ارگان های دیگر انجام می گیرد. با کم کردن دمای بدن باعث می شود فشار خون تاحدی افزایش یافته و تپش قلب را بالا می برد، این کار برای درمان زخم و نواحی ملتهب بسیار مفید است. به دلیل زمان کمی که صرف می شود و هزینه ی مناسب آن بسیار پیشنهاد می شود.

متخصص اورولوژی بیماری ها و مشکلات جنسی، غدد آدرنال، کلیه ها، سرطان مثانه، پروستات و غیره را قادر است تشخیص دهد. هنگامی که خون را در ادرار مشاهده کنیم، تکرر ادرار داشته باشیم، درد را درقسمت لگن خود حس کنیم، در دفع ادرار مشکل داشته باشیم و همچنین ترشحات زیادی ببینیم باید به دکتر اورولوژ مراجعه کنیم.

حتما بخوانید: اورولوژی چیست و اورولوژیست کیست؟

کرایوتراپی با متخصص کلیه

متخصص اورولوژی چه کارهایی انجام می دهد؟

زمانی که به یک متخصص اورولوژی رجوع می کنیم ابتدا با آزمایش ها و معاینه شروع به کار می کنند تا متوجه شوند که ما چه مشکل و بیماری داریم، از طریق سونوگرافی و دیگر آزمایشات مربوطه می توانند داخل بدن ما را بررسی کنند تا به مشکل پی ببرند و همچنین تست های مربوط به ادرار و مجاری ادراری و تناسلی را انجام می دهند. نمونه های ادراری برای تشخیص نوع میکروارگانیسم و باکتری موجب عفونت انجام می شود. عمل جراحی هم جزء کارای بسیار مهم متخصص اورولوژی می باشد، از جمله گرفتن مجرای پروستات.

زمانی که ادرار بی اختیار می شود و احساس سوزش را در هنگام دفع ادرار حس می کنیم باید به ارولوژ مراجعه کنیم.

برای اینکه به این بیماری ها و مشکلات دستگاه تناسلی و مجرای ادراری مبتلا نشویم لازم است که ادرار خود را نگه نداریم و زود به زود مثانه خود را تخلیه کنیم، در طی شبانه روز به مقدار کافی آب بنوشیم، سیگار و دیگر مواد کافئین دار استفاده نکنیم و از خوردن زیاد نمک پرهیز کنیم.

تا کلیه ی سالمی داشته باشیم چرا که لازم به ذکر است کلیه بخش مهمی از بدن را تشکیل می دهد از جمله، تنظیم فشار خون، ساخت هورمون های مربوط به خون، برقراری تعادل بین مواد شیمیایی و مواد معدنی در بدن، تنظیم مایعات بدن، از بین بردن مواد زائد و ضایعات ادراری و همچنین کمک به استحکام داشتن استخوان.

اگر علایمی چون: بی حالی، سردرد، کم خونی، احساس خارش در پوست، احساس عطش، تیره بودن رنگ ادرار و یا بوی بد داشتن ادرار، ورم داشتن دست و پا دارید حتما به دکتر ارولوژ مراجعه کنید.

دکتر داریوش محمدی اورولوژیست، یکی از بهترین متخصصان اورولوژی می باشند. می توان گفت که ایشان متبحرترین متخصص اورولوژی در جنت آباد تهران هستند.

خدمات دیگر

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دکتر داریوش محمدی متخصص اورولوژی میباشد.
©طراحی و بهینه سازی سایت توسط اینتن