نفرولوژیست خوب در تهران

نفرولوژیست خوب در تهران

نفرولوژیست خوب در تهران

اگر به دنبال یک پزشک خوب برای درمان مشکلات کلیه خود هستید، می توانید از یک نفرولوژیست خوب در تهران کمک بگیرید. برای اینکه بدانید علت درد کلیه شما به چه دلیل می تواند باشد بهترین راه مراجعه به یک نفرولژیست خوب در تهران می باشد. سوال مهم این است که تفاوت بین پزشک نفرولوژی با متخصص اورولوژی و متخصص کلیه در چیست؟ و هر کدام در چه زمینه ای فعالیت دارند؟

در این مقاله سعی داریم به فعالیت های یک متخصص نفرولوژی و چگونگی پیدا کردن آدرس یک نفرولوژیست خوب در تهران بپردازیم، با ما همراه باشید.

آشنایی با متخصص نفرولوژیست خوب در تهران

به متخصصانی که در رشته نفرولوژی مطالعه می کنند نفرولوژیست می گویند. در رشته نفرولوژی بر روی مشکلات و بیماری های کلیه تمرکز می کنند. متخصص نفرولوژی تنها بر روی مشکلات کلیوی و عوامل تاثیر گذار بر کلیه تخصص دارد و با تجویز دارو بیماری را درمان می کند و هیچ گونه جراحی را انجام نخواهد داد. در صورت نیاز به جراحی باید تحت نظر یک متخصص ارولوژی قرار بگیرید. کلیه ها یکی از مهم ترین اعضای حیاتی بدن هستند که کار مهم تصفیه خون را انجام می دهند، به همین سبب مراقبت از آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. هرگاه در ناحیه کلیه های خود احساس ناراحتی کردید حتما به یک دکتر نفرولوژیست خوب در تهران مراجعه کنید تا با درمان به موقع از مشکلات دیگر در کلیه های خود پیشگیری کرده باشید.

نفرولوژیست خوب تهران

درمان بیماری هایی که توسط یک نفرولوژیست خوب در تهران انجام می شود

همانطور که می دانید کلیه ها از اعضای مهم و حیاتی بدن هستند که از دست دادن آن ها مساوی با مرگ انسان می باشد به همین سبب توجه به سلامت آن ها بسیار حائز اهمیت می باشد. حال می خواهیم بدانیم چه مشکلاتی از کلیه توسط پزشک ارولوژی درمان می شود.

بیماری هایی که توسط یک نفرولوژیست تشخیص و درمان می شود عبارتند از: عفونت های کلیوی، بیماری های توموگرافی، نارسایی های مزمن و حاد کلیوی، سندروم نفروتیک، تشخیص خون یا پروتئین در ادرار، بیماری های گلومرولی، بیماری های مزمن کلیوی، ورم کلیه، سرطان کلیه، بیماری های کلیوی پلی کیستیک، سندرم اورمیک همولیتیک، پیوند کلیه، دیالیز، بیماری های کلیوی مرحله نهایی، تنگی شریان کلیوی و سنگ کلیه که البته یک دکتر اورولوژ نیز می تواند آن را درمان کند.

نفرولوژیست خوب

تفاوت بین دکتر اورولوژیست و نفرولوژیست در چیست؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت بین یک دکتر اورولوژیست و پزشک نفرولوژی در چیست؟ دلیل به وجود آمدن این سوال در این است که هر دو در مورد بیماری های مربوط به کلیه فعالیت دارند.

یک پزشک نفرولوژیست خوب در تهران در مورد مشکلات داخلی مربوط به کلیه مثل، نارسایی شدید کلیوی، عفونت های مزمن، بیماری های مزمن کلیوی و … فعالیت دارد و هیچ گونه جراحی را انجام نمی دهد اما یک متخصص اورولوژی در زمینه جراحی های مربوط به کلیه و ناحیه تناسلی مردان و زنان فعالیت دارد و به مشکلات ناباروری مردان نیز رسیدگی می کند.

نفرولوژیست

چه زمانی باید به یک دکتر نفرولوژی مراجعه کرد؟

گاهی متوجه دردهایی در ناحیه کلیه های خود می شوید که تشخیص اینکه نزد چه پزشکی بروید شما را سردرگم کرده است. برای اینکه بدانید در چه صورتی باید نزد یک پزشک نفرولوژی بروید به موارد زیر توجه کنید:

در صورت بروز بیماری های شایعی مثل: مشکل در مثانه، مشکل در مجاری ادراری، بیماری های مربوط به حالب، بیماری‌هایی که بر روی عملکرد کلیه تاثیر می گذارد و بیماری هایی که بر روی اندام تناسلی مردانه تاثیر می گذارد به یک دکتر نفرولوژی باید مراجعه کرد. به طور کلی برای بیماری های مربوط به کلیه باید نزد یک نفرولوژیست و بیماری های مربوط به مجاری ادراری به یک دکتر ارولوژیست مراجعه کرد و گاهی نیاز می شود به هر دوی آن ها مراجعه کنید تا درمان کامل صورت بگیرد.

جمع بندی مطالب از یک دکتر نفرولوژی خوب در تهران

همانطورکه بیان کردیم یک متخصص نفرولوژیست در زمینه بیماری های مربوط به کلیه فعالیت دارد. هرگاه احساس درد در ناحیه کلیه داشتید و یا متوجه تغییراتی در ادرار خود شدید نیاز است به یک پزشک نفرلوژی مراجعه کنید تا با انجام آزمایش ادرار و خون مشکل بیماری شما را تشخیص بدهند، سپس اقدامات لازم برای درمان شما را انجام دهند. برای اینکه بیماری مربوط به کلیه شما به خوبی تشخیص و درمان شود نیاز به یک نفرولوژیست خوب و با تجربه می باشد. برای اطلاع از آدرس یک نفرولوژیست خوب در تهران، پیشنهاد می کنیم از طریق سایت های معتبر به دنبال آن ها بگردید و با خیال راحت درمان بیماری خود را به دست آن ها بسپارید.

مطالب مرتبط

خون ادراری

خون ادراری یا Hematuria، به حالتی گفته می‌شود که در