بهترین متخصص کلیه در تهران

بهترین متخصص کلیه در تهران
آنچه می خوانید...

یکی از حیاتی ترین اعضای بدن انسان، کلیه های او می باشد که کار مهم تصفیه خود و دفع مواد مضر بدن از طریق ادرار را انجام می دهد. هرگاه در ناحیه کلیه و مجاری ادراری خود احساس ناراحتی کردید، برای درمان نزد بهترین متخصص کلیه در تهران بروید. متخصص کلیه علاوه بر مشکلات کلیوی، بر مشکلات ناحیه تناسلی، پروستات و ….نیز تمرکز دارد. برای اینکه با تخصص یک پزشک متخصص کلیه آشنا شوید در این مقاله ما را همراهی کنید.

وظیفه ی یک متخصص کلیه و اورولوژی درمان بیماری های ادراری در خانم ها و آقایان می باشد. روش های درمانی دکتر اورولوژیست متفاوت است برخی از آنها برای درمان از عمل های جراحی و برخی دیگر از روش های دارویی برای حل مشکلات بیماران خود استفاده می کنند.

بهترین متخصص کلیه

وظیفه درمانی متخصص کلیه و اورولوژی چیست؟

در ابتدا باید بگوییم متخصص کلیه همان متخصص اورولوژی است که تخصص آن درمان بیماری های مربوط به کلیه و مجاری ادراری می باشد. متخصص کلیه یا دکتر اورولوژیست در زمینه جراحی کلیه، پروستات، مثانه و مجاری ادراری تخصص دارد. متخصص کلیه علاوه بر مواردی که ذکر کردیم به درمان مشکلات آلت تناسلی مردان نیز می پردازد. هرگاه در ناحیه کلیه، مجاری ادراری، ناحیه تناسلی و …. احساس ناراحتی کردید، نزد بهترین متخصص کلیه در تهران بروید تا با تجربه بالا بیماری شما را درمان کند.

یک متخصص کلیه و متخصص ارولوژی وظیفه درمان بیماری در بخش های مختلف بدن مردان را دارد که این بیماری های مختلف شامل موارد زیر می شوند:

انواع سرطان های مربوط به کلیه ها، مجاری ادرار، مثانه، بیضه ها، دستگاه تناسلی و…

اختلال موجود در نعوظ که شامل گرفتگی یا نگه داشتن نعوظ می شود.

ناباروری، مشکلات سنگ کلیه، عفونت در مجاری ادرار و کلیه ها

دکتر اورولوژ بخش های مختلف سیستم ادراری بانوان را نیز درمان می کند که شامل انواع سرطان های مثانه، کلیه ها، مشکلات مربوط به سنگ کلیه، بیش فعالی مثانه، بی اختیاری و عفونت ادرار و … می شود.

یک اورولوژ به درمان بخش های مختلف سیستم ادراری کودکان نیز می پردازد که شامل شب ادراری در کودکان، مشکلات مربوط به دستگاه اداری، مشکلات بیضه در کودکان می شود.

متخصص کلیه در تهران

سیستم مجاری ادراری

سیستم مجاری ادرار بخشی از بدن است که وظیفه تولید، ذخیره و دفع ادرار را دارد متخصص کلیه و اورولوژی به درمان بخش های مختلف سیستم ادراری می پردازد. بخش هایی که یک متخصص کلیه آنها را درمان می کند عبارتند از:

کلیه ها: وظیفه تولید ادرار از مواد زائد موجود در خون به عهده کلیه ها می باشد. در واقع کلیه ها خون موجود در بدن را تصفیه می کنند.

مثانه: یک بخشی از بدن می باشد به شکل کیسه که ادرار از مجاری ادراری به آن منتقل می شود و ادرار در آن ذخیره می شود.

مجاری ادرار: مسیر ارتباطی که ادرار را از سمت کلیه به مثانه هدایت می کند. این مجاری ادرار به شکل لوله می باشند.

غددآدرنال: این غدد در بالا کلیه ها قرار دارند و وظیفه آنها آزاد کردن هورمون های بدن می باشد.

سیستم تولید مثل در مردان

یک متخصص اورولوژی به درمان بخش های مختلف سیستم تولید مثل مردان می پردازد که این بخش شامل موارد زیر می شود:

آلت تناسلی در مردان: بخشی از بدن مردان است که پس از انتقال ادرار از مجاری ادرار به مثانه ادرار از این قسمت از بدن خارج می شود و اسپرم ها نیز از این قسمت خارج می شوند.

پروستات: محل قرارگیری غده پروستات در زیر مثانه ی آقایان می باشد. وظیفه غده پروستات اضافه کردن مایع به اسپرم است که در نهایت منی تشکیل می شود.

بیضه ها: دو عدد بیضه به شکل تخم مرغ می باشند که داخل کیسه هایی قرار دارند وظیفه بیضه ها تولید هورمون تستوسترون و تولید اسپرم است.

متخصص کلیه

درمان کدام بیماری ها توسط بهترین متخصص کلیه در تهران انجام می شود؟

همانطور که بیان کردیم متخصص کلیه به درمان بیماری هایی می پردازد که مربوط به کلیه و مجاری ادراری باشد. اما اگر دقیق تر بخواهیم بیان کنیم، دکتر ارولوژ به درمان بیماری هایی از قبیل: وجود خون در ادرار، عفونت در کلیه و مثانه، بی اختیاری در ادرار، وجود سنگ در کلیه و مثانه، سرطان کلیه، سرطان مثانه و غدد فوق کلیوی، اپیدیدیم، کیسه های منی، مشکلات ادراری، غدد آدرنال، حالب ها، مثانه، مثانه بیش فعال، مشکلات کف لگن، مشکل بزرگی پروستات، سرطان پروستات، مشکل ناباروری در مردان، مشکل در نعوظ، واریکوسل و سرطان بیضه می پردازد.

متخصص اورولوژی

یک متخصص کلیه و اورولوژی برای درمان بیمار چه کارهایی انجام می دهد؟

زمانی که به یک ارولوژیست مراجعه می کنید پزشک پس از معاینات بالینی بیمار با چند آزمایش سعی می کند تا علت بیماری را کشف کند.

  1. متخصص کلیه و اورولوژی برای این که بتواند به معاینه دستگاه ادراری بیمار بپردازد. برای بیمار آزمایش سونوگرافی، سی تی اسکن، MIR، می نویسد.
  2. برای معاینه وضعیت مثانه یک سیستوگرام تجویز می کند.
  3. بهترین متخصص کلیه و اورولوژی برای این که متوجه شوند وضعیت دستگاه ادراری بدن به چه صورت است انواع آزمایش های ادراری را که شامل کشت ادرار، ادرار دینامیک و…می شود را برای بیمار تجویز می کند.

چه زمانی به یک متخصص اورولوژی نیاز دارید؟

عفونت ادراری بیشتر در میان بانوان شایع است. چنانچه تهوع، استفراغ، بی اختیاری در ادرار و … داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

بسیاری از بانوان در سنین بالا دچار بی اختیاری در ادرار می شوند که به علت ضعیف شدن عضلات لگن می باشد.

مردانی که دچار مشکلات باروری هستند باید حتما به دکتر ارولوژیست مراجعه کنند مشکلات ناباروری مردان عموما واریکوسل، انواع اختلات در اسپرم و … می باشد.

درمان سرطان های کلیه، مجاری ادرار، سرطان پروستات، بیماری های مربوط به کلیه اعم از نارسایی کلیه، سنگ کلیه و اختلال نعوظ در مردان نیز باید توسط متخصص انجام شود.

زمانی که علائمی نظیر تکرر ادرار، وجود خون در ادرار، درد و سوزش در هنگام ادرار، نشتی ادرار، درد ناحیه ی کمر و لگن داشتین حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

علم اورولوژی دارای شاخه های گوناگونی است زمانی که قصد دارید به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنید خوب است به تخصص اورولوژ نیز توجه کنید. شاخه های اورولوژی عبارتند از:

  • اورولوژی اطفال
  • اورولوژی زنان
  • اورولوژی ترمیمی: به درمان اختلال مادرزادی مجاری ادرار می پردازد.
  • آندرولوژی: به مشکلات ناباروری و جنسی مردان می پردازد.
  • اوروانکولوژی
  • اندولاپاراسکوپی
  • پیوند کلیه
کلیه

چه زمانی باید به یک متخصص کلیه مراجعه کرد؟

زمانی که در ناحیه کلیه و مجاری ادراری خود احساس ناراحتی کردید نزد بهترین متخصص کلیه در تهران بروید. از مشکلاتی که موجب می شود بیشتر آقایان برای درمان آن نزد متخصص کلیه بروند، مشکل در باروری، نعوظ، بزرگی پروستات و سرطان پروستات می باشد. و از دیگر مشکلات مشترک بین زنان و مردان، عفونت مثانه و کلیه، سنگ کلیه، دیدن خون در ادرار و ….. می باشد. کلیه ها عضو حیاتی و مهمی در بدن انسان می باشند که نیاز به توجه بسیاری دارند به همین سبب در هنگام احساس ناراحتی در ناحیه کلیه ها در اولین فرصت به یک متخصص کلیه مراجعه کنید تا با درمان به موقع از مشکلات دیگر پیشگیری به عمل آید.

اقدامات اساسی یک متخصص کلیه برای درمان بیماری

هرگاه برای درمان بیماری کلیه و مجاری ادراری خود به بهترین متخصص کلیه در تهران مراجعه کنید، برای تشخیص بیماری شما مراحلی را تجویز می کند که عبارتند از: سی تی اسکن و ام آر آی، بیوپسی، سونوگرافی، نمونه ادرار، سیستوسکوپی، اشعه ایکس، معاینه از راه فیزیکی و آزمایش یورودینامیک می باشد. پس از انجام مراحلی که گفته شد بیماری، بیمار تشخیص داده خواهد شد، سپس با توجه به بیماری شما اقدام به درمان از طریق آنتی بیوتیک ها، ارزیابی های دوره ای فعال، درمان های هورمونی، عمل جراحی، شیمی درمانی و … می کند.

همانطور که در این مطلب بیان کردیم کلیه ها از مهمترین اعضای حیاتی بدن هستند که نیاز به توجه بسیاری دارند. هرگونه مشکل در کلیه ها و مجاری ادراری موجب می شود در قسمت های دیگر بدن اختلال به وجود آید به همین سبب توصیه می شود در هنگام بروز هرگونه درد در ناحیه کلیه ها و مجاری ادراری نزد بهترین متخصص کلیه در تهران بروید تا با تشخیص درست بیماری، به درمان به موقع بیماری بپردازد. متخصص کلیه به درمان بیماری هایی از جمله: سنگ کلیه، ادرار در خون، عفونت کلیه و مثانه، بزرگی پروستات، سرطان پروستات، مشکلات ناباروری مردان، مشکل در نعوظ، سرطان کلیه و مثانه، بی اختیاری در ادرار و …. می پردازد. هرگز به بیماری های کلیه و مجاری ادراری بی توجه نباشید زیرا هرگونه بی توجهی عوارض بدتری در پی خواهد داشت.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر داریوش محمدی

متخصص اورولوژی
فوق تخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری،
فلوشیپ اندویورولوژی